Zdravotní postižení

Therme Laa jsou bezbariérové

Celý areál lázní Laa je bezbariérový a je přizpůsoben i pro pohyb se zdravotním postižením nebo pohybovým omezením (výtahy, zvedák do bazénů, aj.). Hosté, kteří jsou držiteli průkazky ZTP/P, platí snížené vstupné a jejich doprovod má vstup zdarma.

Bezbariérový vstup

Otázka
Jsou termální lázně Laa bezbariérové?
Odpověď
Celý areál lázní je bezbariérový.

Bezbariérová doprava do termálních lázní v Laa

Otázka
Chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaká bezbariérová doprava pro vozíčkáře do Laa?
Odpověď
Ano, samozřejmě. Můžete využít veřejnou autobusovou dopravu IDOS, která má zastávku Laa an der Thaya, Therme. Pokud pojedete např. linka 104 z Brna (Ústřední autobusové nádraží Zvonařka), zabere Vám cesta asi 1 hodinu a 40 minut.

Vstupné pro osoby se zdravotním postižením

Otázka
Syn je držitel průkazu ZTP-P . Chci se zeptat zda hradí plné vstupné, příp. jaké vstupné hradí jeho doprovod?
Odpověď
Celodenní vstup pro osoby se zdravotním postižením stojí  22,40 EUR (cca 583 Kč). Platí  po předložení invalidního průkazu – od 50 % stupně invalidity. Doprovázející osoba (u držitelů karty ZTP-P) má vstup do lázní zdarma. Aktuální nabídky můžete sledovat na našich stránkách s aktuálně platnými ceníky.

Zvedák u bazénu a jeho obsluha

Otázka
Tatínek má zdravotní postižení (je vozíčkář), a proto bychom se chtěli zeptat, jak řešený vstup do bazénů.
Odpověď
Vstup do bazénů je ze šatny zajištěn výtahem, který má nosnost 600 kg. U bazénu je pro vstup zdravotně postižených osob využíván zvedák, který obsluhjí plavčíci. Dostanete se tak do hlavního bazénu a do venkovní tryskové části … Více informací o návštěvě hostů lázní můžete nalézt ve zpravodaji (str. 27-28)

Nenašli jste, co jste hledali? Napište nám email.